Plasmová řezačka: Výkonné zařízení pro dělení kovových materiálů

Řezání plazmou je efektivní a precizní, díky čemuž si získalo oblibu napříč různými obory. Vysoká přesnost plazmového paprsku umožňuje i vyřezávání různých tvarů. Celý proces je přitom rychlý a relativně jednoduchý.

Plasmový zdroj

Pro řezání plazmou je využíván plasmový zdroj, ke kterému je připojen kabel a hořák. Pro dělení materiálů je využíván vzduch, nepotřebujete proto drahé speciální plyny. Postačí kompresor, který je navíc u mnoha modelů již zabudovaný. Získáte tak praktické zařízení, které umožňuje dělení různých materiálů. Ionizovaný plyn – plazma dosahuje velmi vysokých teplot, což umožňuje efektivní řezání. Kromě vzduchu lze případně použít i jiné plyny jako je dusík, argon či kyslík, při hobby využití je však nejčastěji používán právě vzduch.

Plazmový řezací stroj

Plazmový řezací stroj nabízí vysoký výkon a přesnost. Hloubka řezu může být u jednotlivých modelů různá, proto je důležité tento parametr při výběru sledovat. Základní řezačky jsou používány pro dělení materiálů o tloušťce zhruba 1 centimetr. Výkonnější modely si však poradí i se silnějšími materiály, až do 3 centimetrů. Plazma je využívána i v průmyslu, přičemž si dokáže poradit s opravdu silnými materiály o tloušťce několika desítek centimetrů.

Plasmová řezačka

Vzhledem k tomu, že plasmová řezačka využívá plazmu, je třeba dbát na ochranu při práci. Plazma totiž dosahuje velmi vysoké teploty a je vyfukována ve velké rychlosti. Proto je třeba být při práci opatrný. Kromě toho je však třeba chránit i svůj zrak. Proto by vám neměly chybět ochranné brýle, či případně helma. Předejdete tak poškození sítnice vlivem intenzivního oblouku plazmové řezačky.

S plasmovou řezačkou jde dělení materiálů rychle a snadno. Jde o výkonné zařízení, které vám výrazně usnadní práci.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram