Prezidentka oznámí příští týden, zda podepíše tzv. protiinflační balíček

Prezidentka Zuzana Čaputová oznámí příští týden, zda se rozhodla podepsat tzv. protiinflační balíček. Chce využít čas k tomu, aby se správně rozhodla.

„Budu mít v následujících dnech několik jednání k této legislativě a své rozhodnutí oznámím příští týden,“ řekla ve středu novinářům po příletu z Ukrajiny. Prezidentka má 15 dní od doručení zákona na to, aby legislativu podepsala nebo vrátila Národní radě (NR) SR.

Hlava státu neřekla, zda lze novou legislativu posoudit Ústavnímu soudu SR. „Bude to součástí rozhodnutí,“ řekla v této souvislosti.

NR SR schválila protiinflační pomoc z dílny Ministerstva financí SR ještě 24. května. Opatření v rámci zákona o financování volného času dítěte zahrnují 60 eur měsíčně na volnočasové aktivity dětí, zvýšení částky daňového bonusu a přídavku na dítě.

Zástupci samospráv kritizují protiinflační balíček, město Bratislava už vyzvalo prezidentku, aby zákon nepodepsala. Koaliční strany avizovaly, že v případě vrácení legislativy do parlamentu svůj postoj nezmění. Ty, které ho podpořily, by pro zákon hlasovaly opět.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram